Kas mes?
Turbūt kiekvienas vaikystėje patyrė momentą, kai visa širdimi norėjo šuniuko. Užaugę kai kurie mūsų šią svajonę įgyvendina, kiti – pamiršta, bet vaizdinys, kad glostant šunį patiriama laimė, ne tik lieka pasąmonėje, bet ir yra labai galingas.
Yra sakančių, kad gyvūnai gali mus „pagydyti“. Ką žinome apie gyvūnų asistuojamąją terapiją?
Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint sumažinti žmogaus patiriamą įtampą, palengvinti reabilitacijos procesą gydymo įstaigoje, padėti sutelkti dėmesį mokantis, užmezgant socialinius ryšius naudojamas specialiai paruoštas šuo. Ši terapija pasaulyje gana paplitusi. Lietuvoje ji dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Labiau praktikuojama ir žinoma delfinų terapija, gydomasis jojimas. Bene populiariausia ir lengviausiai prieinama yra kaniterapija, arba terapija asistuojant šunims.
Kaune Kaniterapijos klubas susikūrė 2018 metais. Esame bendraminčių klubas, kurio visi nariai turi ilgametę patirtį kaniterapijoje. Mūsų augintiniai tokie skirtingi, bet visi suteikia mūsų gyvenimui pilnatvės ir praskaidrina mūsų kasdienybę. Mūsų klubo nariai su augintiniais aktyviai dalyvavo ir pirmuose moksliniuose tyrimuose, kuriuos atliko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Lietuvos sporto universiteto studentai. Nuolatos dalyvaujame susitikimuose-užsiėmimuose Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje, vaikų dienos centre „Pastogė“, pirmieji Kaune startavome su projektu „Skaitymas su šunimi”, kurio užsiėmimai vyksta Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje. Taip pat lankėmės Panevėžio moterų pataisos namuose, Vilijampolės socialinės globos vaikų namuose, senelių namuose, didžiulę patirtį turime dirbdami su autizmo spektro sutrikimus turinčiais vaikais.
Nuolatos siekiame tobulėti, tad glaudžiai dirbame su dresūros mokykla „Reksas“. Visi klubo narių šunys yra testuoti pagal Slovakijos testavimo programą. Kaniterapijos klubo partneriai ir mokytojai – Slovakijos Samojedų klubas, kaniterapijos srityje turintis daugiau kaip 20 metų patirtį.
Esame savanoriai, norintys ir galintys padėti kitiems. Aktyvūs raginimai priimti kaniterapijai reglamentuoti būtinus teisės aktus Lietuvoje vis dar neišgirsti, todėl draugų, kolegų ir bendraminčių palaikymas – mums aukso vertės.
Mūsų misija – koordinuoti klubo narių veiklą kaniterapijos srityje padedant jiems tobulėti dalinantis tarpusavio patirtimi bei dalyvaujant įvairiuose sutikimuose, mokymuose, konferencijose. Taip pat atstovauti klubo narius ir jų interesus užsiimant kaniterapinės veiklos švietimu visuomenei, pritaikant ją sveikatinimo, neformalaus ugdymo, priklausomybių prevencijos, bei kitose srityse.
Tarp mūsų tikslų patenka ir žmonių savanorystės, iniciatyvų, visuomeniškumo skatinimas. Siekiame įtraukti į mūsų veiklą įvairaus amžiaus žmones, tuo pačiu įtraukiant juos ir į socialinę, edukacinę, mokslinę veiklą. Visada stengiamės prisidėti prie nacionalinių, tarptautinių, vietinių mokslinių bei socialinių projektų bei dalyvauti tokio tipo renginiuose.