Prieš laikant testą, reiktų žinoti, kad testą gali laikyti kiekvienas šuo, atitinkantis šiuos reikalavimus:

  1. Šuo negali būti jaunesnis kaip 6 mėn.
  2. Šuns šeimininkas/vedlys privalo pateikti šuns sveikatos pažymą su galiojančiais skiepais ir įrašu, kada duota vaistų nuo vidaus parazitų, bei šio dokumento kopiją.
  3. Šuo būtinai turi būti paženklintas integriniu grandynu (poodinė mikroschema).
  4. Šuo turi būti geros fizinės ir psichinės būklės.

Testo metu šuns šeimininkas/vedlys atsako už šuns elgesį ir prisiima civilinę atsakomybę už žalą, kurią galėtų padaryti jo šuo.

Taip pat reiktų žinoti, kad testą sudaro dvi dalys: bendroji dalis ir specialioji dalis. Bendrosios dalies metu išsiaiškinamas šuns paklusnumas ir socializacijos lygis. Specialiosios dalies metu tiriama šuns psichika ir reagavimas į tam tikrus dirgiklius.

Atsižvelgiant į testavimo metodus, prieš kaniterapijos testą reiktų:

  1. Išmokyti augintinį pagrindines paklusnumo komandas – „sėdėti“, „gulėti“, „greta“, „pas mane“, „negalima“.
  2. Kuo labiau socializuoti, t.y. nevengti vaikščioti po vietas, kuriose būna daug žmonių – parduotuvė, turgavietė, kavinė, miesto aikštė, automobilių aikštelė, ligoninė ir kita. Taip pat pratinti prie žmonių su ramentais, vežimėliais. Leisti įvairaus amžiaus žmonėms glostyti Jūsų šunį, taip pat leisti Jūsų šuniui bendrauti su įvairiais gyvūnais, ypatingai šunimis.
  3. Pratinti prie neįprastų, įprastai šunis erzinančių garsų, tokių kaip šaudymas (fejerverkai), plojimas, verkimas, automobilio variklio/signalo garsas, aukšto dažnio garsas, griaustinis, metalo į metalą trynimo/daužymo garsai, telefono skambėjimas, laukinių gyvūnų keliami garsai, šuns lojimas, specialiųjų tarnybų sirenos (pavyzdinio įrašo nuoroda https://www.youtube.com/watch?v=6n8duB0uLHo ).
  4. Tikrinti reakcijas į įvairius kvapus (pvz. vaistų, gėlių, gyvulių).

Egzamino metu atliekamų užduočių sąrašas ir jų aprašymas

Pageidaujantiems laikyti Kaniterapijos egzaminą, būtina  sumokėti įmoką už egzaminą bei užpildyti anketą, kurią užpildžius ir nuskenavus kartu su bankinio pavedimo išrašu, reikia atsiųsti klubo el. paštu.

Klubo kontaktinę informaciją ir rekvizitus galite rasti čia.

Anketa [Word]

Anketa [PDF]